На Одещині провели дослідження, яке показало – з алкоголем у місцевих чоловіків все зовсім не весело. Точніше, навіть "надто весело".

Результати обговорювали на круглому столі в Інституті соціальної та політпсихології 27 березня – і вони змушують задуматися.

Що показали цифри дослідження:

Результати Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб / фото: Facebook

Найтривожніший момент, який викликав змішані реакції у громадян, – серед дітей 10-14 років рівень регулярного вживання алкоголю вищий, ніж у старших підлітків. Ви добре почули: з'ясувалося, що діти молодшого віку п'ють частіше, ніж їхні старші однолітки.

Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Facebook нагадав: безпечної дози алкоголю не існує. Навіть "потроху" може призвести до більш ніж 200 хвороб – від раку до проблем із серцем та психікою.

Особливо небезпечно пити у молодому віці. Організм ще формується, а алкоголь б'є по всіх системах одразу. За даними ВООЗ, він може спричинити відразу кілька видів онкології – від ротової порожнини до печінки.

онкологія

Що радять лікарі?

Настав час перестати вважати алкоголь чимось "нормальним" і замислитися: чи можна справлятися зі стресом інакше? Відповідь – так. Підтримка, психотерапія, спорт, спілкування – варіантів безліч.

Подробиці дослідження – на сайті обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Реакція громадян

  • "Я точно не в теплій ванні, але невже у дослідників навіть тіні сумніву не постало перед публікацією цих не тривожних, ні, дуже сумнівних даних?"
  • "А кому зараз легко?"
  • "Хто в цьому винен? В першу чергу батьки!"
  • "Мені б у такому віці батьки голову відбили за таке"
  • "Лише слабкі люди починають пити від "поганого життя", сильні його змінюють на краще"

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, TikTok розриває небезпечний тренд: дівчата ризикують облисіти

Раніше ми писали про те, що підлітки ризикують життям, скачучи потягами, заради відео в TikTok: як зупинити смертельний тренд

Читайте також, насіння чіа – не просто тренд: все про суперфуд, який варто додати до свого раціону