Місцева влада низки українських міст активізує підтримку обдарованих школярів через запровадження стипендій, премій та інших матеріальних заохочень. Мета — стимулювати навчальні досягнення та розвиток талантів серед молоді.
Київ
У столиці щорічно виплачуються міські стипендії обдарованим учням за перемоги у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах. Розмір стипендій варіюється залежно від рівня досягнень і може сягати 5–10 тис. грн.
Львів
У Львові діє програма підтримки талановитої молоді. Премії надаються переможцям всеукраїнських конкурсів та кращим випускникам загальноосвітніх закладів. У 2024 році суми виплат становили від 3 до 15 тис. грн.
Харків
У Харкові заохочення отримують не тільки учні шкіл, а й вихованці позашкільних освітніх установ. Стипендії, зокрема стипендія міського голови, можуть становити від 2 до 5 тис. грн. Виплати передбачені за досягнення у наукових і творчих конкурсах.
У війську назвали винних у зриві мобілізації: "ТЦК ні при чому"
Працював усе життя — а пенсії вистачить лише на хліб: після індексації українці бідніють
Пенсіонери отримають непогану доплату, але не просто так: які умови
Гороскоп на тиждень 21-27 квітня для всіх знаків Зодіаку: Овни готові до грошей, відгородженість Раків та ігри Козорогів
Дніпро
Дніпровська міська влада систематично преміює переможців олімпіад, конкурсів МАН, а також спортивних змагань. Максимальна сума виплати за перемогу на всеукраїнському рівні може досягати 10 тис. грн.
Івано-Франківськ
У рамках міської програми «Обдарованість» талановиті учні отримують стипендії двічі на рік. Розмір винагород залежить від індивідуальних досягнень і коливається в межах від 2 до 7 тис. грн.
Марганець, Дніпропетровська область
Марганець також приєднався до ініціативи. Місцева рада ухвалила рішення щодо виплати учням за успіхи у навчанні грошових винагород у розмірі від 1000 до 10 000 грн.
Нагадаємо, коли та чому можуть вилучити дітей в українців за кордоном: поради від консульської служби
Раніше ми розповідали, що "Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишів
Також, "Не диспетчер на дроті": чи можуть вчителі ігнорувати дзвінки батьків після уроків