У Кабміні заявили, що школа, де навчаються учні з 1 по 11 клас в одній будівлі, є пережитком радянської епохи. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький у коментарі журналістці Новини.LIVE Галині Остаповець.
Як стало відомо, у планах Міністерства освіти і науки — розділення початкової та старшої шкіл, що відповідає світовій практиці. Винницький наголосив, що ситуація, коли першокласники та старшокласники ходять одними й тими самими коридорами та відвідують спільні вбиральні, є неприйнятною.
У якості прикладу він навів особисту історію, коли його донька, навчаючись у першому або другому класі, опинилася в туалеті разом із десятикласниками, які курили. За словами заступника міністра, така ситуація є неприпустимою як з точки зору гігієни, так і безпеки молодших школярів.
Михайло Винницький підкреслив, що старша профільна школа має бути окремою від початкової. Підлітки, які готуються до вступу у вищі навчальні заклади, повинні навчатися в окремих академічних ліцеях. У великих містах реалізація такої реформи є можливою, оскільки існує достатня кількість будівель та учнів.
Немає грошей заплатити комуналку - відберуть пенсію: українцям масово блокують картки за борги
НБУ зняв обмеження: на які картки можна переказувати гроші без лімітів
ТЦК не зглянеться на вік і хвороби: чоловікам 50+ масово готують повістки - куди відправлять
На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
У селах і невеликих районних центрах процес реформування ускладнений через брак ресурсів та необхідність ретельного планування освітньої мережі. Наразі триває аудит та розробка плану змін для оптимізації умов навчання школярів у різних регіонах України.
Заступник міністра підкреслив, що мета реформи — створити комфортне та безпечне середовище для навчання дітей різного віку, що дозволить уникнути негативного впливу старшокласників на молодших учнів та забезпечить якісні умови для освіти.
Нагадаємо, коли школярам повернуть ЗНО: дітям та батькам дали прогноз
Раніше ми розповідали, що колись були конкурси, а тепер — порожні класи: в Україні стрімко зменшується кількість першокласників
Також, Міносвіти скоротило місця у 195 університетах: як це вплине на вступ у 2025 році