У 2025 році вартість контрактного навчання у закладах вищої освіти України зросте з поточних 35–38 тисяч гривень до приблизно 50 тисяч гривень на рік. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
За його словами, зростання пов’язане не лише з інфляцією, а й зі структурними потребами освітньої системи, зокрема — необхідністю підвищити заробітну плату викладачам. Вартість 50 тисяч гривень за контракт, за словами заступника міністра, відповідає сумі, яку держава витрачає на одного студента-бюджетника.
«Якісна освіта не буває дешевою. Ми повинні чесно це визнавати і як освітяни, і як суспільство», — зазначив Винницький.
У 2024 році середня вартість контракту в українських вишах становила 35–38 тисяч гривень. У 2025-му вона наблизиться до показника державного фінансування одного студента, що, за словами Винницького, має сприяти підвищенню якості навчання, модернізації матеріальної бази та поліпшенню умов праці викладачів.
Ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів
Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Українців перевірятимуть щомісяця: можуть зняти виплати та скасувати статус
Українців можуть штрафувати за одяг: що заборонено носити
Також МОН планує частково компенсувати зростання вартості контрактного навчання через нову систему грантів. Згідно з нею, держава може покрити до 15–16 тисяч гривень з річної вартості навчання. Таким чином, студенту або його родині доведеться сплачувати близько 35 тисяч гривень на рік.
Представник МОН підкреслив, що система вищої освіти потребує нових джерел фінансування в умовах скорочення кількості абітурієнтів і складної економічної ситуації. Зменшення кількості студентів безпосередньо впливає на дохід університетів, а отже — і на зарплати викладачів, які залежать від вартості контракту.
Нагадаємо, дистанційка для батьків: Зеленський підписав важливий закон
Раніше ми розповідали, чому підліток спить до обіду? Психотерапевтка пояснює – це не ліньки
Також, діти тікають назад: у МОН прокоментували різницю між українськими та європейськими вишами