Українська освітянська спільнота активно обговорює тему викладання фінансової грамотності та сексуальної освіти в школах. Дискусія спалахнула після заяви наставниці вчителів Анастасії Дерлеменко, яка підняла болюче, але важливе питання: хто саме має викладати такі предмети, якщо вчителі самі не готові до цього ані професійно, ані морально?

У дописі на платформі Threads Дерлеменко зазначила, що вимоги до введення нових предметів мають сенс лише тоді, коли є фахівці, які можуть їх якісно викладати. Вона звернула увагу на реалії життя українських освітян:

"Чому в школі не викладають фінансову грамотність і сексуальну освіту? А хто це буде викладати? Люди, у яких зарплата 8–10 тисяч гривень і кредитний ліміт із протермінованим пільговим періодом? Чи ті, хто досі соромить учнів за зачіски й одяг?"

вчителька

Після цього в мережі розгорілась жвава дискусія. Деякі педагоги підтримали думку Дерлеменко, визнаючи, що викладати такі теми більшість їхніх колег не готові — ні психологічно, ні ментально.

Популярні новини зараз

Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах

Боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити

Новий етап мобілізації в Україні: що змінюється

Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати

Показати ще

"Фінансова грамотність є у програмі Громадянської освіти, але учні часто не сприймають її серйозно. Аргументують це зовнішнім виглядом учителя: 'вона сама виглядає так, ніби нічого не знає про гроші'", — поділилася коментарем одна з учасниць обговорення.

Інші додають, що замовчування теми сексуальної освіти лише поглиблює проблему. Одна користувачка зазначила:

"Мене про місячні ніхто ніколи не попереджав. У родині цю тему вважали недоречною. Якби хоча б у школі пояснювали — було б легше."

Вчителі-пенсіонери. Фото: Youtube

Водночас окремі школи вже намагаються змінювати ситуацію: запрошують лікарів-гінекологів для проведення тематичних лекцій, вводять додаткові уроки в рамках програми "Основи здоров’я", але визнали, що це лише точкові ініціативи.

Освітні експерти переконані: сексуальну освіту та фінансову грамотність потрібно вводити на державному рівні як повноцінні предмети. Але перед цим — підготувати викладачів: оновити їхню професійну підготовку, змінити ставлення до «незручних тем» і забезпечити підтримку з боку батьків та адміністрацій шкіл.

Нагадаємо, університет замість іпотеки: у вишах встановлять "космічні" розцінки - потягнуть не всі

Раніше ми розповідали, що "Не школи, а психлікарні": українські освітяни пояснили, чому масово залишають професію

Також, НМТ можуть скасувати: у якому випадку доведеться складати повторний іспит