"НМТ-туристи" - так називають тих, хто проходить тестування не з метою подальшого вступу, а задля можливості похизуватись високими результатами. Мова йде про дорослих, а саме репетиторів та вчителів, які таким чином підвищують свій рейтинг в очах учнів.
За словами Івана Любінця, заступника директора Івано-Франківського регіонального центру, такі учасників тестування завдають державі величезних збитків, повідомляє портал "Галичина". Це можна порівняти з мародерством під час війни.
Любінець розповів, що в організаційному процесі НМТ є проблема про яку майже не говорять. Полягає вона в тому, що дорослі учасники тестування приходять на нього для того, щоб отримати високі бали для своїх потреб, не пов'язаних зі вступом. Багато хто робить це, щоб мати змогу похизуватись високими балами та збільшити кількість учнів (мова йде про репетиторів та вчителів).
Проблема в тому, що таке явище збільшує загальну кількість учасників. А значить, треба більше приміщень, авдиторій, комп'ютерів, інструкторів. Тобто ускладнюються всі організаційні процеси.
Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт
Ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів
"Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами
Зробили ремонт у квартирі - очікуй штраф чи повістку до суду: про що мають знати українці
Також "НМТ-туризм" не дає змоги оцінити реальні результати тестування на загальнодержавному рівні. І може вийти так, що наче багато учасників набрали максимальний бал, але насправді серед них є значна кількість дорослих, які мають професійний досвід та вищу освіту, можливо й не одну.
Любінець зазначає, що не слід довіряти репетиторам, які виставляють отримані ними високі бали на НМТ як велике досягнення. Досягненням вчителя мають бути високі бали учнів: "Педагог має хвалитися результатами своїх учнів, а не власними. Не кожен учитель, який набрав 200 балів, зможе навчити інших на 200. Можете сприймати це як антирекламу, але не довіряйте репетиторам, які хизуються лише своїми балами, бо вони не мають більше чим похвалитися", - зазначає він.
Іван Любінець пропонує ввести обмеження для участі в НМТ: "Найправильніше було б, якби кожен учасник мав право раз у житті безкоштовно скласти НМТ, а за наступні сплачував певну суму. При цьому плата має бути такою, щоб за рахунок тих, хто платить, можна було організовувати тестування для тих, хто йде безкоштовно".
Але водночас він каже про те, що неможна до таких "туристів" прирівнювати всіх дорослих, бо є чимало людей, які дійсно прагнуть отримати вищу освіту, для чого й здають НМТ.
Раніше портал Знай писав Школярів чекають масштабні зміни: дітям у школах дозволять обирати.
Також портал розповідав Українських підлітків масово вербують: чи варто обмежити доступ дітей до соцмереж.
Крім того,ми інформували Нема сенсу лишатись: у МОН дали пораду всім студентам.