Більшість людей чекає літа саме через те, що це час для прогулянок, відпочинку та перебування біля води. Окунутись в прохолодну воду в спекотний день - що може бути краще?

Любов Ткачук, дитячий невролог та педіатр, поділилась в своєму блозі в "Інстаграмі" простими порадами стосовно перебування з дітьми біля води. За її словами, допис був навіяний відпочинком та спостереженням за іншими.

Дитина біля води:фото скрін Ютуб

Любов пояснила, що дитина може потонути буквально за 30 секунд. Причому це може трапитись прямо на очах батьків. То ж вона розповіла, як уникнути небезпеки.

Тотальний контроль

Діти дошкільного віку мають бути під наглядом дорослого, буквально на відстані руки. Винятки неприпустимі! Не можна відволікатись, читати книжку, гортати стрічку в телефоні чи одним оком спостерігати за дитиною з берега.

Популярні новини зараз

Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей

Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень

Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку

Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку

Показати ще

Слід пам'ятати, що люди тонуть тихо, то ж ніяких криків про допомогу не буде.

Кола, матраци, нарукавники - це не захист!

Наївно думати, зо дитина в нарукавниках або колі захищена від небезпеки. Такі плавзасоби можуть здутися, зісковзнути або перевернути дитину. Це не означає, що вони заборонені. Їх можна використовувати, але тільки під наглядом дорослого, який знаходиться поруч.

Жилет для безпеки

Лікарка зауважує, що рятувальний жилет додасть безпеки на воді, але й він не замінює присутність дорослого.

Для дитини слід обирати жилет за вагою та розміром, щоб він щільно прилягав до тіла. Краще віддати перевагу моделям з маркуванням "U.S. Coast Guard Approved"

Для найменших краще підійдуть не надувні жилети.

Захист від сонця

Слід пам'ятати, що за дитиною треба пильнувати не ліше в воді, а й на березі. Для того щоб захистити малюка від небезпечного впливу сонячних променів, слід кожні 2 години використовувати захисний засіб з SPF 50+. Крім того, на дитині має бути панамка або капелюх з широкими полями та одяг з UV-фільтром.

І навіть з таким захистом треба уникати сонця з 10 до 16 години.

Якщо мова йде про немовлят до 6 місяців, то сонцезахисний засіб їм можна наносити лише на обмежені ділянки, невеликі за розміром. Так що основний захист для них - тінь та відповідний одяг.

Захист від перегріву

Якщо дитина капризує, втомилась, дуже спітніла, це може бути симптомами перегріву.

Щоб уникнути цього, треба пропонувати малюку воду кожні 20-30 хвилин та перебувати з ним в тіні. Одяг повинен бути легким та дихаючим.

Якщо в дитини спостерігається блювота, сплутаність свідомості, температура - це привід викликати швидку та негайно охолоджувати малюка.

"Ніщо не замінить вашої уваги.

90 % утоплень стаються, коли дорослий відволікся.

Жилет не гарантія, інструктор не нагляд.

Найкраща профілактика - бути поруч і дивитися", - підсумовала Любов.

Скрін, відео YouTube пляж

Раніше портал Знай писав про те, чи стане "продльонка" у школах платною: озвучили список платних послуг.

Крім того, ми повідомляли, що росіяни посилили війська та збільшили тиск: вони намагаються ізолювати велике українське місто.

Також портал інформував, що освітянка розповіла, чому навчальний рік в школі має тривати довше.