Діти сприймають набагато більше, ніж здається.

Вони чують не лише те, що адресовано їм, а й усе, що озвучується поруч. Тому важливо ретельно обирати теми для розмов у їхній присутності, пише HuffPost.

Перша тема — коментарі про зовнішність. Постійна критика свого тіла або зовнішності інших може вплинути на дитячу самооцінку. Навіть нейтральні зауваження, якщо звучать часто, можуть навчити дитину надмірно перейматися своєю зовнішністю.

Засмучена людина

Друга — критика іншого з батьків. Негативні слова про другого з батьків змушують дитину відчувати роздвоєність і навіть провину. Це може зашкодити її стосункам із батьками в майбутньому.

Популярні новини зараз

"Затягли в бус і зламали ребра": в Одесі працівників ТЦК звинувачують у жорстокому побитті лікаря

Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК

До 6 грн за 1 кВт: коли в Україні планують підняти тариф на світло

Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу

Показати ще

сварка в родині

Третя тема — порівняння з іншими дітьми. Фрази на кшталт - "Чому ти не можеш бути таким, як твоя сестра?" викликають ревнощі, образи та знижують самооцінку дитини, створюючи непотрібну конкуренцію.

Сумна дівчина / фото: Pixаbay

Четверта — фінансові проблеми. Розмови про нестачу грошей можуть налякати дитину, адже вона не розуміє дорослих нюансів. Краще пояснити просто - "Ми контролюємо наш бюджет, щоб усе було добре".

П’ята — теми, пов’язані з алкоголем чи наркотиками. Навіть жарти про вживання можуть викликати в дітей цікавість або формувати хибне ставлення до цих речовин.

Батьки не повинні уникати важливих тем, але варто пам’ятати, що не тільки слова, а й тон та підхід формують дитячі погляди.

Раніше ми повідомляли, топ-10 корисних ідей для батьків: як зайняти дитину після школи?

Не карати, а навчити: як методика HELP змінює підхід до виховання - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, що робити, коли батьки втрачають контроль над своїми емоціями: поради психолога.