Росіяни дедалі частіше намагаються втягнути українських підлітків у диверсії. Їх вербують у соцмережах, обіцяють гроші, змушують псувати майно, підпалювати авто чи трансформаторні підстанції.
Встановлюють контакт через телеграм або інші месенджери, тиснуть психологічно, маніпулюють, підкуповують. Ціль одна — дестабілізація ситуації в Україні, пише МОН.
Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством внутрішніх справ у межах програми "Безпечна школа" надали чіткі поради для батьків і освітян, як захистити дітей.
Батькам варто звернути увагу на те, якщо у дитини раптово з’явилися дорогі речі, гаджети чи готівка, яку вона не може пояснити. Підозра має викликати замкненість, надмірна присутність в соцмережах, нові дивні знайомства або раптова тяга до військової тематики. Якщо дитина говорить про легкий онлайн-заробіток — це теж тривожний дзвіночок.
В Україні зібралися змінювати розмір субсидії: кого це торкнеться у першу чергу
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови
Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Поради фахівців — бути поруч, більше спілкуватися, вчити дитину цифровій гігієні, пояснювати ризики "легких грошей" та відповідальність за злочини.
Освітянам радять проводити уроки про безпеку в інтернеті, протидію вербуванню та медіаграмотність. Також важливо формувати в учнів патріотизм і національну гідність.
Найменші зміни в поведінці учня — сигнал для реакції. Якщо виникають підозри, слід одразу повідомити батьків і правоохоронців. Тільки спільними зусиллями ми зможемо захистити нашу молодь.
Раніше ми повідомляли, меми, провокаційні та брехливі фейки: як росіяни намагаються зірвати мобілізацію в Україні?
Ракетні атаки, удари і, звичайно, мобілізація: що путін почне робити вже найближчим часом - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, вірять у пропаганду і готові віддати життя за 1700 євро: як жінок-ув'язнених у росії вербують на війну?