Українцям, які зіткнулися із ситуацією тимчасового вилучення дітей компетентними органами іноземних держав, важливо знати, як діяти. Про це розповів Департамент консульської служби МЗС України у Facebook.
У деяких країнах існує практика тимчасового вилучення дітей у батьків або інших законних представників, якщо є підозри, що дитина перебуває у небезпеці.
Такі рішення приймаються соціальними службами або судами, якщо виявлено ознаки жорстокого поводження з дитиною, загрози її благополуччю, відмову від необхідного лікування, неналежний догляд чи погіршення умов життя.
Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Також причиною може бути зловживання батьками алкоголем чи наркотичними речовинами.
"Вилучення може відбутися за заявою сусідів, знайомих чи соціальних працівників. У переважній більшості іноземних держав заборонено залишати дитину до 12 років без нагляду дорослих", – уточнили в МЗС України.
Що робити, якщо ви опинилися у такій ситуації?
Важливо негайно звернутися до посольства чи консульства України у країні вашого перебування. Консули можуть допомогти вам з'ясувати причини вилучення дитини, надати інформацію про безкоштовну правову допомогу та надати роз'яснення за місцевим законодавством, зокрема у сфері сімейного права.
Також вони можуть порекомендувати правозахисні організації, які можуть допомогти у вирішенні подібної проблеми.
Але варто зазначити, що консульства та посольства України не можуть бути адвокатами, не беруть участь у судових процесах і не можуть ініціювати судові справи. Їхнє завдання – допомогти громадянам розібратися у ситуації, захистити їхні права та надати необхідну інформацію для подальших дій.
МЗС України нагадує, що у разі тимчасового вилучення дитини консульські служби завжди готові надати підтримку та сприяння громадянам України за кордоном.
Нагадаємо, у київському Sport Life помітили дружину російського військовополоненого, соцмережі лютують: "На нари, а не на стретчинг"
Раніше ми писали про дитячі виплати у 2025 році: сім'ям роздадуть по 11 000 гривень – хто у списку
Крім того, Знай.ua повідомляв, гроші з неба більше не впадуть: у Німеччині перевірять кишені українських біженців