З приходом літніх канікул українські батьки знову стикаються з давньою шкільною традицією — підписанням «заяв про відповідальність за життя дитини». Хоча на перший погляд це формальність, яка не має особливого значення, насправді вона викликає все більше запитань: чому в епоху цифрових технологій і нових стандартів освіти ми досі маємо справу з радянськими звичками?
Важливу крапку у цьому питанні поставила директорка Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич. У своєму зверненні вона чітко наголосила: ніяких заяв про відповідальність під час канікул батьки підписувати не повинні, адже вони не мають жодної юридичної сили.
«Це — пережиток СРСР. Батьки й так несуть відповідальність за дітей. Ці папери не змінюють нічого», — пояснила вона.
Тобто виходить, що у багатьох школах досі вимагають від батьків підписати абсолютно беззмістовні документи, які не мають жодного впливу на безпеку дитини. То навіщо це потрібно?
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку
Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
За словами чиновниці, цілком можливо, що класні керівники просто намагаються дізнатися, де перебуватимуть діти, аби залучити їх до заходів у місті. Але це — особиста ініціатива, яка не є обов’язковою вимогою з боку департаменту освіти.
Батьки не приховують здивування й навіть обурення:
«Чи з підписанням цього, чи без — безпека моєї дитини це моє зобов'язання номер один. Увесь рік, не тільки влітку», — пишуть у соцмережах.
«Другий десяток років питаю, навіщо ці папери. Ні логіки, ні закону за ними немає», — зазначає інший користувач.
Нагадаємо, заради диплому доведеться продати квартиру: які спеціальності в українських вишах найдорожчі
Раніше ми розповідали, що українських школярів у Британії змушують складати іспит з російської мови: "Я постійно плакала"
Також, нова старша школа: що зміниться для учнів та їх батьків уже з 2027 року