Батьки часто віддають дітей у спортивні секції для того, щоб вони стали більш сильними, ловкими, витривалими, дисциплінованими та навчилися перемагати передусім себе. Але дуже важливо правильно обрати тренера.

Дитячий спорт: фото скрін Ютуб

Любов Рудницька, психологина та гештальт-терапевтка, на своїй сторінці в "Інстаграмі" розповіла, на які "червоні прапорці" слід звертати увагу.

Так, якщо під час заняття тренер:

  • принижує дитину фразами на кшалт "нічого в тебе не вийде", "ти слабак", то це справжнє насильство, а не мотивація;
  • ігнорує стан дитини фразами "потерпи, навіть якщо боляче", "не скигли", то це небезпечно, причому і фізічно, і психологічно;
  • лякає та шантажує словами " команда програла через тебе", "я тебе вижену", то дитина буде тренуватися не з зацікавленності, а зі страху;
  • забирає в дитини віру в себе, через що дитина постійно приходить з тренувань сумна, мовчазна, зі сльозами та фразами "я ні на що не здатна", то це свідчить про руйнування самооцінки.

Спеціалістка зазначає, що люди, які займались великим спортом, часто глибоко травмовані саме через недосконалу тренерську структуру, і в цій сфері треба щось змінювати і не дозволяти так поводитись зі своїми дітьми.

Популярні новини зараз

НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців

Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців

Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші

Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано

Показати ще

Навчитися плавати допоможе тренер http://prestigesport.com/

Для того щоб зрозуміти, чи відповідає тренер потребам та очікуванням дитини, гештальт-терапевтка радить батькам задати їй наступні питання:

"Якби тренер був героєм мультфільму — хто б це був?" "Як ти розумієш, що тренер тобою задоволений?" "Що б ти змінив на тренуваннях, якби все залежало від тебе?" "Як би ти пояснив своє тренування людині, яка ніколи не бачила спорт?"

Пані Рудницька стверджує, що в сучасному соціуму з дітьми треба взаємодіяти тільки через любов та через повагу. "І повірте, результати будуть, - запевняє психологиня. - Дитина буде йти на тренування не через страх, а через цікавість та здорову конкуренцію".

Раніше портал Знай писав У вашої дитини не тримання сечі? Лікарка розповіла, як діяти батькам - зволікати не можна

Крім того, ми повідомляли Уряд впроваджує нову виплату на дітей: хто може отримати 5 тисяч гривень

Також портал інформував Літні канікули крадуть знання школярів: які предмети забувають найбільше.