Керівники закладів освіти зобов’язані повідомляти територіальні лабораторні центри Міністерства охорони здоров’я у разі виникнення інфекційних захворювань або отруєнь у школі. Таку вимогу передбачає Санітарний регламент.

Водночас, як пояснила директорка київського ліцею Алевтина Багінська в інтерв’ю освітньому медіа «Вчися», жоден нормативно-правовий акт не надає школі права не допустити до занять дитину, яка прийшла на уроки з ознаками хвороби.

Школяр, скріншот: Youtube

«У нормативних документах не прописано, що школа має право не допустити дитину до навчання, якщо вона хвора. Це буде порушенням права на освіту. Привести дитину до школи — це не лише право батьків, а й їхня відповідальність», — зазначила Багінська.

Якщо вчитель помічає, що дитина погано себе почуває, її відводять до медпункту, де її оглядає медичний працівник. Після цього школа інформує батьків, які мають забрати дитину додому або звернутись до лікаря.

Популярні новини зараз

Податки з переказу на картку: у питанні поставили крапку

Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше

Вербна Неділя 13 квітня: що суворо заборонено робити цього дня і які є прикмети

Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу

Показати ще

Дитина на прийомі у лікаря, фото: youtube

У разі серйозних травм працівники закладу обов’язково викликають швидку медичну допомогу. Дитину супроводжує педагог або медичний працівник.

Якщо є підозра на вірусне захворювання, учня ізолюють до моменту, поки його не заберуть батьки. За словами директорки, за необхідності медики можуть надати дитині лікарські засоби, але лише після погодження з батьками, щоб уникнути можливих алергічних реакцій.

Нагадаємо, змусять здавати ЗНО після 9 класу: школярам приготували нове випробування

Раніше ми розповідали, що потрапити в перший клас - справжній квест: малюки можуть залишитись без шкільної освіти

Також, нові правила у дитсадках: вихователям змінять графіки, батькам доведеться підлаштовуватись