Усі керівники закладів освіти в Україні тепер зобов’язані впродовж однієї доби письмово повідомляти поліцію та службу у справах дітей у разі виявлення або підтвердження випадків булінгу, насильства чи жорстокого поводження з учнями. Про це наголосила освітня омбудсменка Надія Лещик, коментуючи ситуацію з ростом звернень щодо подібних інцидентів у школах.

З початку року омбудсменка отримала понад 50 звернень, що свідчать про непоодинокі випадки насильства у навчальних закладах. Згідно з її заявами, деякі директори шкіл намагаються приховати такі інциденти, не повідомляють відповідні органи й не сприяють наданню допомоги потерпілим учням. Іноді батьків взагалі просять забрати документи дитини з навчального закладу, замість того, щоб належно реагувати на ситуацію.

булінг у школі

Частина 3 статті 26 Закону України "Про освіту" чітко визначає, що керівник закладу має реагувати на будь-яке повідомлення — усне чи письмове — про насильство чи жорстоке поводження з дитиною впродовж 24 годин з моменту надходження звернення. У разі виявлення таких ознак керівник зобов’язаний письмово повідомити поліцію, службу у справах дітей, а також батьків або законних представників дитини. Це має бути зроблено незалежно від рішення внутрішньої комісії з розгляду випадків булінгу.

Вчителі на педраді Фото: youtube

Популярні новини зараз

З відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список

Українці звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки

У ТЦК визнали, що не мають права затримувати людей: українці зреагували миттєво

П'яти категоріям українців виплатять по 3000 та 5000 гривень: хто отримає допомогу

Показати ще

За порушення цієї норми передбачена адміністративна відповідальність. Директори, які не повідомлять про факт булінгу або насильства, можуть бути оштрафовані на суму від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Інша можливість покарання – виправні роботи строком до одного місяця з утриманням до 20% заробітку.

боротьба з булінгом у школах

Освітній омбудсмен підкреслила, що лише суд має право офіційно встановити факт булінгу або жорстокого поводження. Натомість на етапі отримання скарги саме поліція має кваліфікувати ситуацію – чи є вона адміністративним правопорушенням. Це завдання не лежить на керівнику закладу чи його представниках.

Лещик наголошує, що дотримання законодавства у питаннях захисту прав дитини має стати нормальною практикою для всіх закладів освіти. Жодні формальні чи внутрішні рішення не можуть замінити правової відповідальності.

Нагадаємо, батькам приготувати гаманці: зросте вартість харчування у садочках

Раніше ми розповідали, що енергетики тепер під забороною: українських підлітків почнуть штрафувати за банку бадьорості

Також, чому у школах досі не заборонили російську мову