В Україні готуються до суттєвого перегляду пріоритетів державного замовлення у сфері вищої освіти. Вже у вступній кампанії 2025 року майбутні студенти зможуть розраховувати на більше бюджетних місць за спеціальностями, які критично важливі для відновлення країни — як у соціальному, так і в інфраструктурному вимірах.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. За його словами, Міністерство освіти та Міністерство економіки працюють над новим проєктом постанови про обсяги держзамовлення. Документ ще не подано на розгляд уряду, однак загальний вектор уже зрозумілий: фокус – на людський капітал та відбудову інфраструктури.

Студенти ВНЗ. Фото: facebook

"Ми маємо інвестувати в людей, які працюють із людьми", — наголошує Винницький. Це стосується таких спеціальностей, як:

Потреба у фахівцях цих напрямків — вкрай висока. Особливо це стосується тих, хто буде допомагати ветеранам війни: психологи, терапевти, фахівці з реабілітації залишаються дефіцитними. Українська система охорони здоров’я та соціальної підтримки потребує масової підготовки таких кадрів.

Студенти

Окрема увага — підготовці педагогів. Винницький зазначив, що середній вік вчителів у школах зростає, і без молодого поповнення система ризикує втратити якість. Тому МОН готується суттєво збільшити держзамовлення на педагогічні спеціальності, зокрема на вчителів природничих наук: фізики, хімії, біології та математики.

Другий блок держзамовлення — спеціальності, пов’язані з відбудовою країни після повномасштабного вторгнення. Це:

  • транспортні технології,

  • будівництво,

  • архітектура,

  • інженерні спеціальності.

Потреба в інженерах, проєктувальниках, фахівцях зі сталого будівництва, дорожній та транспортній інфраструктурі зростає щодня. Уряд бачить ці напрями як фундамент економічного відновлення та розвитку регіонів після деокупації.

Нагадаємо, літні канікули "переносять": учням і батькам озвучили нові дати – що змінилося та коли чекати на відпочинок

Раніше ми розповідали, що контракт у вишах різко подорожчає з 2025 року: у МОН пояснили, що занадто довго занижували ціни

Також, чому українські підлітки працюють на ФСБ та як врятувати їх від масового вербування