Українські підлітки, які разом з батьками виїхали за кордон через війну, більше не повернуться додому. Про це попереджають експерти, і їхні слова звучать як вирок для майбутнього України.

Професор Сергій Ягодзінський, проректор Європейського університету, заявив в ефірі телеканалу «Київ24», що молодь віком 15–17 років уже остаточно адаптувалась до нового життя за кордоном. І шанси, що вони повернуться до України, мізерні. Те саме стосується і молодих людей віком до 21 року.

Українці за кордоном, фото з вільних джерел

За словами фахівця, чим молодша людина, тим легше їй звикнути до нової країни, мови, культури та можливостей. І якщо для старшого покоління переїзд — це стрес, то для підлітків — це новий старт, якого в Україні їм ніхто не гарантує.

«Сьогодні Україна ризикує втратити цілі родини, — попереджає Ягодзінський. — Якщо ми будемо силоміць змушувати дітей та студентів повертатися, нав’язувати офлайн-навчання замість дистанційного, це лише пришвидшить їхнє остаточне рішення залишитися за кордоном».

Популярні новини зараз

Правила відстрочки перекроять наново: кого ТЦК вже "взяли на олівець"

Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози

Зупинила поліція – збирайте речі до війська: чоловіків почали ловити за новою схемою

Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить

Показати ще

Дистанційне навчання. Фото Freepik

На думку експерта, зараз держава має зробити головний акцент не на контролі чи дисципліні, а на збереженні демографії. Бо освіту можна надолужити, а от втрату мільйонів молодих українців — уже ні.

На фоні тривалої війни, економічної нестабільності та невизначеного майбутнього дедалі більше батьків приймають рішення не повертатися. Їхні діти інтегруються в іноземне суспільство, здобувають освіту, починають працювати, а з часом заводять родини.

Нагадаємо, українська освіта йде на дно: експерт назвав головні проблеми шкіл та садочків

Раніше ми розповідали, що в Україні масово вербують підлітків: про що мають знати батьки та вчителі

Також, "Ми навіть не уявляємо": вчитель розповів про моральний стан підлітків війни