Сейм Польщі ухвалив законодавчі зміни, які посилюють умови вступу для іноземних студентів до польських університетів. Головна мета нововведень — боротьба зі зловживаннями студентськими візами та підвищення стандартів якості вищої освіти.
Відтепер абітурієнти з-за кордону повинні надати офіційне підтвердження володіння мовою навчання на рівні не нижче B2. Це стосується як польськомовних, так і англомовних програм. Іншими словами, абітурієнт повинен довести, що володіє мовою достатньо добре для засвоєння навчального матеріалу.
Крім того, в новому законі вперше встановлено обмеження на частку іноземних студентів у кожному закладі вищої освіти. Тепер вона не повинна перевищувати 50% від загальної кількості студентів. У разі порушення цього правила, університету можуть тимчасово заборонити приймати нових іноземців, доки ситуацію не буде виправлено.
Особлива увага приділяється перевірці документів: університети зобов’язані більш ретельно перевіряти достовірність поданої абітурієнтами інформації. Це стосується і попередньої освіти, і сертифікатів про знання мови, і візової документації.
Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку
Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом
Студенти втратять право на відстрочку: новий законопроєкт позбавить багатьох лазівки
ТЦК знайшли новий спосіб шукати ухилянтів: перевірять всі бази
Також зміни торкнулися міграційних процедур. Власникам деяких типів віз, виданих з метою навчання, буде складніше отримати дозвіл на тимчасове проживання та роботу. Це, на думку влади, має знизити кількість випадків, коли студенти використовують візи не за призначенням.
Заступниця міністра закордонних справ Польщі Генріка Мосцицька-Дендіс наголосила, що країна відкрита до іноземців, але очікує, що ті, хто планує навчання в Польщі, підходитимуть до цього серйозно — і, перш за все, володітимуть мовою навчання на належному рівні.
Нагадаємо, "Каліграфія - це атавізм": соцмережі вибухнули суперечками щодо почерку сучасних школярів
Раніше ми розповідали, що на уроки - за 30 км: старшокласникам доведеться їздити до школи у інші міста
Також, "Не освіта, а катування": батьки б'ють на сполох – що не так з українськими школами